O Uczelni - Infrastruktura

Wersja do wydruku
WSTiH w Gdańsku 2011/2012
pracownia-hotelarstwa-2.JPG
pracownia-hotelarstwa-1.JPG
pracownia-geo.jpg
pracownia-gastro.jpg
Pracownia SPA

Siedzibą Uczelni jest budynek z dwoma skrzydłami, które tworzą zwarty kompleks. Budynek jest zlokalizowany w Gdańsku - Wrzeszczu przy ulicy ks. Leona Miszewskiego 12/13. W obrębie budynku znajduje się patio, które stanowi ulubione miejsce spotkań studentów w czasie przerw między zajęciami.

Ogólna powierzchnia WSTiH wynosi 3.640 m2, w tym 2.200 m2 stanowią sale dydaktyczne (m.in. 3 aule i  4 audytoria) o wysokim standardzie, w którym znajduje się ok. 2200 miejsc dla studentów. Aule i audytoria są klimatyzowane, wyposażone w cyfrowe projektory multimedialne oraz wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający.

W celu zwiększenia efektywności przeprowadzania zajęć powstały pracownie specjalistyczne (GALERIA):

  • pracownia hotelarstwa i gastronomii zawierająca wszelkie atrybuty recepcji hotelowej, restauracji, coctail-baru,
  • pracownia technologii żywienia człowieka wyposażona w profesjonalny i najnowszej generacji sprzęt używany w gastronomii,
  • pracownia spa&wellness wyposażona w nowoczesny sprzęt zapewniający rehabilitację i prawidłową odnowę biologiczną służącą regeneracji zdrowia,
  • pracownia fizjologii człowieka,
  • pracownia geografii turystycznej.

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku dysponuje również czterema laboratoriami komputerowymi oraz własnymi kawiarenkami internetowymi.

Na terenie Uczelni znajduje się Biblioteka (Wypożyczalnia i Czytelnia). Biblioteka posiada ponad 11000 woluminów, gromadzonych zgodnie z profilem kształcenia Uczelni oraz około 130 tytułów czasopism. Zbiory opracowywane są komputerowo w systemie PATRON 3, a dostęp do katalogów możliwy jest zarówno przez sieć lokalną, jak i przez internet. Posiada ponadto dostęp on-line do licencjonowanych czasopism elektronicznych pełnotekstowych takich jak: EBSCO, ELSEVIER, SPRINGER i WEB OF KNOWLEDGE.

W WSTiH, tradycyjny model kształcenia uzupełniony został o nowoczesne techniki internetowe. Na uczelni prowadzone są kursy z wykorzystaniem platformy MOODLE.

W WSTiH znajdują się ponadto: punkt sprzedaży książek, punkt kserograficzny, kluby studenckie.

Strona wykorzystuje pliki cookie